31 grudnia 2011

Szczęśliwego Nowego Roku !

Koniec roku nadszedł, przynajmniej dla mnie, niespodziewanie szybko ( niedawno świętowaliśmy jego rozpoczęcie, a tu proszę - ostatni dzień ). Bloga prowadzę krótko ( tak mi się wydaje ), ale wypadałoby moje blogowanie w już prawie minionym roku podsumować. Choć " podsumowanie " to za duże słowo, będzie to raczej garść refleksji.

Do prowadzenia bloga podchodziłam bardzo niepewnie i z wątpliwościami - czytelniczką blogów byłam, ale od niezbyt dawna i tak naprawdę korzystałam z internetu biernie - ograniczając się w zasadzie do przeglądania stron. A poza tym nie należę do osób zbyt odważnych ( w przeciwieństwie do książkowej Ronji ) i oswajanie się z nowymi rzeczami przychodzi mi powoli. Ale w tym momencie stwierdzam, że pomysł z pisaniem bloga był strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu poznałam dobrą stronę internetu - bardzo kolorowy i przyjazny świat blogosfery. Świat tworzony przez ludzi o różnych zainteresowaniach i pasjach : miłośników książek, filmów, podróży, czy tworzących piękne rzeczy hand made ( z pewnością w najbliższym czasie listy odwiedzanych przeze mnie blogów uaktualnię ).

Pisanie bloga uświadomiło mi też, że słowa mają moc ( niby jako czytelniczka książek o tym wiedziałam, ale teraz zyskałam pewność ). Słowa mogą sprawić przyjemność, być zachętą i pochwałą,potrafią rozśmieszać lub wzruszać. Cieszę się, że udało mi się znależć tak wiele blogów ( z pewnością jest ich dużo, dużo więcej ) obdarzonych tą dobrą mocą .

Dziękuję Wszystkim odwiedzającym mojego bloga i Wszystkim, których blogi czytam.


Szczęśliwego Nowego Roku !

 www.flickr.com, autor zdjęcia Jessica Bee, Creative Commons

Ps.1 Pierwsze miejsce wsród książek przeczytanych przeze mnie w 2011 roku przyznaję " Gottlandowi " Mariusza Szczygła.
Ps. 2 Ostatnimi dniami rozleniwiłam się bardzo, ale od przyszłego tygodnia zabieram się za zaległe lektury i pisanie recenzji.

14 komentarzy:

 1. Wzajemnie - Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. @ Iliana i tetiisheri
  Dziękuję za odwiedziny i życzenia. Pozdrowienia na Nowy Rok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczygłowi pierwsze miejsce należy się jak nic. Miło, że z takim entuzjazmem odnajdujesz się w blogosferze. Chyba też muszę pomyśleć nad jakimś podsumowaniem. Szczęśliwego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do siego Roku i spełniania marzeń !

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Książkowiec
  Jak na razie blogosfera zaskakuje mnie wyłącznie pozytywnie. Może całkiem dobrze jeszcze się w internecie nie odnajduję, ale pewnie z czasem będzie lepiej. A " Gottland " wygrał mój ranking bezapelacyjnie. Dziękuję za życzenia.Jeszcze raz Szczęśliwego Nowego Roku !
  @ guciamal
  Wzajemnie - Oby Nowy Rok był również dla Ciebie okazją do spełnienia marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ronja - cieszę się, że Twój blog się rozwija (i coraz więcej osób go odkrywa ;) )!

  A w Nowym Roku wszystkiego najlepszego i dużo ciekawych lektur do czytania, które na pewno ciekawie tu opiszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. @ Maniaczytania
  W ramach podsumowania mojego blogowania - to chyba właśnie na Twoim blogu odważyłam się po raz pierwszy zostawić swój komentarz.
  Dziękuję bardzo za życzenia.I ja życzę Dobrego i Szczęśliwego pod każdym względem Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ronja - i dobrze zrobiłaś! Dzięki temu mogłam poznać Twoje spojrzenie na książki, które, jak już pisałam, wyróżnia się - i mam już "Służące" - dzięki Twojej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 9. @ Maniaczytania
  Cieszę się z obydwu powodów tj. pozostawienia komentarza i " Służących ". Przyjemnej lektury !

  OdpowiedzUsuń
 10. @ Avo_lusion
  Dziękuję i wzajemnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego najlepszego. Wielu ciekawych książek i masę zapału do pracy.
  Bardzo lubię odwiedzać Twojego bloga i mam nadzieję, że w tym roku znajdę tu wiele ciekawych opinii.

  OdpowiedzUsuń
 12. @ Mery
  Bardzo dziękuję za życzenia i dobre zdanie o moim blogu ( wszelkie pochwały mile widziane ). Również Wszystkiego Dobrego.

  OdpowiedzUsuń